Sır perdesi aralandı: Ferdane Kurt'u Cemil Yar öldürmüş!

İstanbul Bayrampaşa'da dün bir otelde iple boğularak öldürülen Ferdane Kurt'u aynı otelde kalan Cemil Yar'ın öldürdüğü belirlendi. Polis, Cemil Yar'ı arıyor

Sır perdesi aralandı: Ferdane Kurt'u Cemil Yar öldürmüş!

İstanbul Bayrampaşa'da dün bir otelde 3 yaşındaki çocuğu ile kalan 43 yaşındaki Ferdane Kurt'u aynı otelde kalan Cemil Yar'ın öldürdüğü belirlendi.

Edinilen bilgilere göre Malatya'da eşinden ayrılan 43 yaşındaki Ferdane Kurt, 3 yaşındaki çocuğuyla birlikte iki hafta önce İstanbul Bayrampaşa’daki Yaşar Otel’e yerleşti. 

İş aramak için her gün çocuğuyla birlikte otelden çıkan Kurt, bir süre sonra aynı otelde kalan tekstil işçisi Cemil Yar ile tanıştı. 
Eşinden boşanan ve 6 aydır aynı otelde kalan Cemil Yar'ın Kurt’a iş bulma vaadinde bulunduğu ileri sürüldü. Bunun üzerine Kurt önceki gece bir üst katında bulunan Cemil Yar’ın odasına çıktı. Uyuşturucu bağımlısı olduğu iddia edilen Cemil Yar ile kadın arasında, dün sabaha karşı tartışma çıktı. Daha sonra iddiaya göre Yar, odasında Ferdane Kurt’u boğarak öldürdü. Kurt, kadını öldürdükten sonra yatağa yatırdı. Üzerini battaniye ile kapatıp otelden kaçtı. 

Daha sonra ise Ferdane Kurt’un 3 yaşındaki oğlunun ağlama sesleri geldi. Otel görevlileri odaya çıktıklarında kadının cesedi ile karşılaştı.

Otelin kamera kayıtlarını inceleyen ekipler Cemil Yar’ı yakalamak için çalışma başlattı. Şüpheli Cemil Yar’ın ‘göçmen kaçakçılığı’ suçundan poliste kaydı olduğu öğrenildi. Kurt’un yanında bulunan 3 yaşındaki çocuğu ise Bayrampaşa Çocuk Büro Amirliği’ne götürülüp koruma altına alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER