Şırnak’ı ayağa kaldıran olay: Uzman çavuş 10 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu!

Şırnak’ta 10 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan ‘uzman çavuş’ vatandaşlar tarafından yakalandı

Şırnak’ı ayağa kaldıran olay: Uzman çavuş 10 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu!

Şırnak kent merkezinde bulunan bir sitede dün akşam bir ‘uzman çavuş’ 10 yaşında bir kız çocuğuna yönelik cinsel istismar teşebbüsünde bulunuldu. Küçük çocuğun çığlıklarını duyan vatandaşlar olaya müdahale ederek şüpheliyi yakaladı. Yaşanan olay sonrasında şüphelinin yakalanma anına dair görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Şırnak barosu olayı takip ediyor

Şırnak Barosu olaya ilişkin yaptığı açıklamada, “14.07.2020 günü 23:00 sıralarında çocuk H.’ye karşı çocuğun cinsel istismarı olayının adli makamlara intikali ile süreç yakından takip edilmiş gece yarısı mağdur beyanları, tanık beyanları ve kamera delillerinin dosya arasına alınması için çaba sarf edilmiştir. Olayın failinin kamu görevlisi olması nedeni ile yaşadığımız mağduriyet daha da artmıştır.  Çocuğa karşı gerçekleştirilen her saldırının karşısında durduğumuzu bir kez daha yineleyerek; olayın tüm yönleri ile açığa çıkması için yakından takip ettiğimizi kamuoyuna saygı ile arz ederiz” ifadelerini kullandı.

Şırnak Barosu Başkanı Nuşirevan Elçi de Twitter’dan yaptığı açıklamada baro yönetim kurulu ve insan hakları merkezinin olayı takip ettiğini duyurdu. Elçi, “Şırnak’ta 13 yaşındaki küçük kıza cinsel tacizde bulunan uzman çavuş A.A. isimli şahsın eyleminin cezasız kalmaması için yönetim kurulu ve insan hakları merkezi üyesi meslektaşlarımız olayı takip etmektedirler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2020, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER