Şoförünün eşi Sümeyra Tilki ile aşk yaşadığı iddia edilen Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk'ten açıklama

Antalya'nın Elmalı ilçesi belediye başkanı Halil Öztürk, şoförünün eşiyle ilişki yaşadığı iddiaları karşısında suskunluğunu bozdu.

Şoförünün eşi Sümeyra Tilki ile aşk yaşadığı iddia edilen Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk'ten açıklama

Antalya'nın Elmalı ilçesi belediye başkanı Halil Öztürk ile makam şoförü Ahmet Tilki’nin eşi Sümeyra Tilki arasındaki yasak aşk yaşandığı iddia edilmişti.

Ahmet Tilki, “Başkan nikâhımızı kıydı, beni makam şoförü yaptı. Bir süre sonra karımla birlikte olduğunu anladım” diyerek istifa ettiğini bildirmişti.

38 yaşındaki Ahmet Tilki’nin noter yoluyla belediyeye ihtarname göndermiş, 31 yaşındaki eşi Sümeyra Tilki ile Belediye Başkanı Halil Öztürk’ün cep telefonu aracılığı ile yaptığı yazışmaları tesadüfen gördüğünü öne sürmüştü.

Tilki, "10 Nisan 2019’da eşim Sümeyra ile evlendik. Nikâhımızı Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk kıydı. 28 Ağustos 2019’da da beni makam şoförü olarak işe aldı. Bu görevim devam ederken, eşim Sümeyra’nın telefonunda tesadüfen Başkan Halil Öztürk ile uygunsuz resim ve yazışmaların olduğunu gördüm. Başkan Öztürk’ün eşime gönderdiği konumda buluştuklarını, belirlenen adresin çevresindeki kamera kayıtlarından tespit ettim. Çalıştığım kurumun en üst amiri olan ve benim doğrudan kendisine bağlı olduğum kişinin eşimin telefonuna gönderdiği uygunsuz ve ahlaka aykırı yazılar nedeniyle sözleşmemi fesih ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Sümeyra Tilki ise “Boşanma sürecinde olduğum kişi tarafından asılsız ve yersiz iftiralarla siyasi malzeme haline getirildim, kumpas dolu bir senaryoya alet edildim. Kadın cinayetlerinin artmış olduğu şu dönemde, boşanma sürecinde olduğum kişinin ölüm tehditleriyle karşı karşıyayım. Defalarca ölümle tehdit edildim. Hiç kimsenin bilmediği çok sayıda darp raporum var” karşılığını vermişti.

Başkan Öztürk de suskunluğunu bozdu. Hürriyet'e konuşan İYİ Partili başkan Halil Öztürk, şu ifadeleri kullandı:

- Göreve geldiğim günden beri bana kumpas kurmak için ellerinden geleni yapıyorlar. 

- Makam şoförlüğümü yapan şahsın makam odama ve aracıma dinleme cihazı koyduğunu tespit ettim, kendisini işten attım. 

- Kendisi defalarca beni aradı, eşinin telefonundan mesajlar attı. 
- Hatta benim numaramdan bana mesaj attılar. Bunu nasıl yaptıklarını bilmiyorum. 

- Savcılık ‘Biz de bulamayız’ dedi. WhatsApp görüntüsündeki numara bana ait ama yazışmalar bana ait değil.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER