Son notu 'İstanbul sözleşmesi yaşatır' oldu, kocası dövdü: Süreyya Arlıcan Çiçek öldü

İzmir'in Seferihisar ilçesinde yaşayan Sürreya Arlıcak Çiçen, eşi Şehmus Çiçek tarafından öldürüldü. Talihsiz kadının 3 hafta önce kendisini öldüren Şehmus Çiçek ile brilikte çekildiği fotoğraftaki “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır, TCK-103 6284’ü uygula” notu dikkat çekti

Son notu 'İstanbul sözleşmesi yaşatır' oldu, kocası dövdü: Süreyya Arlıcan Çiçek öldü

İzmir'in Seferihisar ilçesinde yaşayan 58 yaşındaki Süreyya Arlıcan Çiçek, bir hafta önce evinde eşi Şehmus Çiçek tarafından şiddetli bir şekilde dövüldü.

Yumruk ve silahın kabzasıyla kafası ve kaburgalarına aldığı darbeler nedeniyle önce İzmir’de bir hastaneye kaldırılan  talihsiz kadın kurtarılamadı. 

Süreyya Arlılcan Çiçek’i öldüren Şehmus Çiçek tutuklandı. Arlıcan’dan geriye ise yaklaşık 3 hafta önce kendisini öldüren Şehmus Çiçek ile brilikte çekildiği fotoğraftaki “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır, TCK-103 6284’ü uygula” yazısı kaldı.

Süreyya Arlıcan Çiçek, memleketi Ankara’da üyesi olduğu Tüm Bel Sen’deki mücadele arkadaşları tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Arlıcan’ın cenazesi ailesi tarafından memleketi Ankara’ya getirildi. Yenimahale ilçesinde bulunan Batıkent Pir Sultan Abdal Cemevi’nde düzenlenen cenaze töreninde, Arlıcan akrabaları, yakınları, dostları ve sendikadan mücadele arkadaşları tarafından son yolculuğuna uğurlandı.
 
Cemevinde düzenlenen törenin ardından Süreyya Arlıca, Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi. 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2020, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER