Sosyal medyada gündem olan 77 yaşındaki Burhan Amca'dan acı haber!

Koronavirüs sebebiyle evinden dışarı çıkamadığı için zabıtaya ihtiyaçlarını söyleyen ve naif konuşmasıyla herkesin kalbinde taht kuran 77 yaşındaki Burhan amca hastaneye kaldırıldı

Sosyal medyada gündem olan 77 yaşındaki Burhan Amca'dan acı haber!

Koronavirüsün Türkiye'de görülmesinin ardından yayılmasını önlemek amacıyla 65 yaş ve üzeri kişilere sokağa çıkma yasağı getirilmesinin ardından zabıtalar dışarı çıkamayan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya başladı.

Ordu'da, koronavirüs'le mücadele kapsamında ikametinden çıkması kısıtlanan ve zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak üzere evine gelen zabıta ekiplerine kullandığı üslupla sosyal medyada ilgi gören 77 yaşındaki Burhan Kılıçkını, şeker hastalığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Komşularından yardım istedi

Alınan bilgiye göre, Altınordu ilçesinde yalnız yaşayan ve şeker hastası olduğu öğrenilen Burhan Kılıçkını'nın bir süre önce ayak bileğinde oluşan yarası kanamaya başladı. Kendi imkânlarıyla kanamayı durduramayan Burhan Kılıçkını, komşularından yardım istedi.

Hastaneye kaldırıldı

Eve gelen komşularının da kanamayı durduramaması üzerine 112 Acil Servis ekiplerine haber verildi. Bir süre sonra eve gelen ekipler Burhan Kılıçkını'na ilk müdahaleyi burada yaptı. Burhan Kılıçkını daha sonra Ordu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kılıçkını'nın hastanede yapılan müdahalenin ardından plastik cerrahına sevk edildiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER