Söyledikleri pes dedirtti: "Buranın anasını ağlatacağım"

Mersin’de evlerden hırsızlık yaptıkları belirlenen 6 kişi tutuklandı. Emniyet çıkışında gazetecilerin sorduğu sorulara bir kadın küfür ederek cevap verdi, diğer kadın ise "Yine geleceğiz buraya, merak etmeyin. Buranın anasını ağlatacağım" dedi.

Söyledikleri pes dedirtti: "Buranın anasını ağlatacağım"

Mersin’de son dönemde artan evden hırsızlık olayları üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, olayları 3 veya 4 kişilik kadın grupların yaptığını tespit etti.

Güvenlik kameraları incelendi

Bunun üzerine olayların olduğu bölgelerdeki tüm güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, görüntülerde kadınların fiziki yapılarını ve yüzlerini gizlediklerini, şehir merkezi yakınlarına erkek aile fertleri tarafından araç ile getirildiklerini, hırsızlıktan sonra da yine aynı şekilde bırakıldıkları yer civarından alındıklarını belirledi.

Kullandıkları araçta yakalanarak gözaltına alındılar

Yapılan fiziki takipler sonucunda şahısların M.U., E.G., K.B. isimli kadınlar ile 18 yaşından küçük B.L. ve kadınları Mersin’e getiren Y.G. ile M.K. olduğu tespit edildi. Fiziki takibi de sürdüren ekipler, şahısları kullandıkları araçta yakalayarak, gözaltına aldı.

Şüphelilerin üzerinde yapılan aramada ise 3 altın yüzük, küpe, kapıları açmakta ve kendilerini gizlemekte kullandıkları 2 tornavida, 1 plastik aparat, eldivenler ve çoraplar ele geçirildi.

Biri küfür etti, diğeri 'Gelip buranın anasını ağlatacağım' dedi

Emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen 3’ü kadın 1’i çocuk 6 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Emniyet çıkışı gazetecilerin sorularına bir kadın küfür ederek yanıt verirken, diğer bir kadın ise "Yine geleceğiz buraya yine merak etmeyin. Buranın anasını ağlatacağım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER