Süleyman Soylu'dan Musa Orhan'la ilgili flaş açıklama: Genç kızımızın abisi mesai arkadaşımız

Siirt'te tecavüz ettiği genç kadının intihar etmesinden sonra dün tutuklanan uzman çavuş Musa Orhan'la ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu çarpıcı ifadeler kullandı

Süleyman Soylu'dan Musa Orhan'la ilgili flaş açıklama: Genç kızımızın abisi mesai arkadaşımız

Siirt'te tecavüz ettiği genç kadının intihar etmesinin ardından uzman çavuş Musa Orhan dün tutuklanmıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da konuyla ilgili açıklama yaptı.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaptığı konuşmayı bugünkü köşesine aktardı.

Hakan'ın yazısı şöyle:

Bakan Soylu’nun bu konuda söylediklerini dört bölümde aktarıyorum:

- İHRAÇ EDİLECEK: Bir güvenlik mensubu, bu tür bir olayın içinde yer aldığında önce açığa alırız, ardından da ihraç ederiz. Bu uzman çavuşla ilgili açığa alma işlemi bir ay önce gerçekleşti, ayrıca ihraç işlemi de hemen başlatıldı.

- BİZİM CENAZEMİZ: Olayı tüm evreleriyle ele alıp titizlikle incelemek lazım. Cenaze, bizim cenazemizdir. İki nedenden dolayı bizim cenazemizdir: Görevimiz gereği mesuliyetimiz var, bu bir. İkincisi de bu aile bir polis ailesi. Genç kızımızın abisi mesai arkadaşımız, bir polis memuru. Bu açıdan da mesuliyetimiz var.

- GÖREVİMİZİ YAPTIK: Bu konuda yargının önüne ne konmuştur, yargının önünde ne vardır, bunu yargı inceliyor. Yargının da üzerine düşen görevi yapacağına inancım ve güvenim tamdır.

- PKK’NIN AMACI BELLİ: Elbette bu olayın bazı çevreler tarafından sürekli gündeme getirilmesinin temel nedeni HDP milletvekilinin ve diğer PKK’lıların yaptıklarının üstünü örtmektir. Tecavüze de şiddete de zerre kadar prim vermeyiz. Her ikisine de tabii ki hayır!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER