Şüpheli ölüm: Şule Çet davasının bilirkişisi Prof. Dr. Mustafa Ender Taner öldü! Prof. Dr. Mustafa Ender Taner kimdir?

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı ve Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Mustafa Ender Taner evinde ölü bulundu. Prof. Dr. Mustafa Ender Taner kimdir

Şüpheli ölüm: Şule Çet davasının bilirkişisi Prof. Dr. Mustafa Ender Taner öldü! Prof. Dr. Mustafa Ender Taner kimdir?

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı‘nda ve Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapan, Prof. Dr. Mustafa Ender Taner, Ankara'nın Çankaya ilçesindeki evinde ölü bulundu.

49 yaşındaki Prof. Dr. Mustafa Ender Taner, Şule Çet davasında maktul Çet'in psikolojik durumu hakkında davanın seyrine etki edebilecek tespitler içeren raporda bilirkişi olarak yer almıştı. 

Taner'in de içinde bulunduğu heyet, Şule Çet’in Sağlık Bakanlığı'ndaki tedavi kayıtları, telefon mesajları ve sosyal medya hesapları üzerinde yaptığı inceleme sonunda, Çet’in intihara meyilli olduğuna dair bir bulguya rastlanmadığını belirtmişti.

Mustafa Ender Taner kimdir?

- 1988 – 1994 Hacettepe İngilizce Tıp Fakültesi, 1996 – 2001 Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri AD ‘da uzmanlık eğitimi aldı.

-  2008 – 2013 Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri AD ‘da Doç. Dr., 2013 ‘ten sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri AD ‘da Prof. Dr. olarak görev yaptı.

- 1995 – 1996 Aksaray ‘da mecburi hizmet, Temmuz 2014 – Nisan 2016 yılları arasında Gazi Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma merkezinde başhekim yardımcısı, Nisan 2016 – Ağustos 2017 arasında başhekimlik, 2014 – 2017 yılları arasında Yükseköğretim Kurulu Etik komisyonu üyeliği, 2013 – Halen Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda Prof. Dr. ve Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi Bilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2020, 22:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER