Suriyeliler Satır ve Baltayla Suriyelilerin Dükkanını Bastı!

İstanbul’da bir grup Suriyeli, borçları olan restoranı kılıç, satır ve baltalarla bastı. Suriyelilerin işlettiği restoranı basan ve kasadaki bir miktar parayı da gasp ettiği öğrenilen gruptan 4 kişi tutuklandı

İstanbul’un Avcılar’da bir grup Suriyeli, başa bir grup Suriyelinin işlettiği restoranı kılıç satır ve baltalarla bastı. Restoranı basan Suriyelilerin, restorana olan borçlarını ödemedikleri ve işletmecilere saldırdığı öğrenildi. Restoranda çıkan kavga güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

BORÇLARI 30 BİN OLMUŞ

Ailesiyle birlikte 2015 yılında ülkesindeki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriye uyruklu Mohammed Hüseyin, 2016 yılında Avcılar'da restoran açtı. İddiaya göre, restorana dadanan yine Suriye uyruklu olan kişiler, sürekli olarak restorandan yemek yiyip veresiye yazdırdılar. Borçları 30 bin lira olduğunda restoran sahibi Mohammed Hüseyin, yeğenini gönderip bu kişilerden ödeme yapmalarını istedi.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER

Bunun üzerine satır ve bıçakla restoranı basan şüpheliler, kasadaki 5 bin lirayı da gasp ederek restorandan ayrıldı. Restoran sahibinin şikayeti üzerine çalışma yapan polis ekipleri, şüpheliler Mahmoud Alhamdan, Mjd Alziba, Wail El Necar, Yasir El Muhammet'i yakalayarak gözaltına aldı. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Restoran sahipleri; tutuklu bulunan şüphelilerin, şikayetlerinden vazgeçmeleri yönünde sürekli olarak kendilerini tehdit ettiklerini ileri sürdü.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2020, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER