Tacizci diye öldürdüler, gerçek çok başka çıktı: Ölmeden önce son sözleri bakın ne olmuş!

Diyarbakır'da Ergün Arslan isimli vatandaş, parkta bir kız çocuğunun fotoğrafının çekilmesinin ardından mahalleli tarafından darbedilmiş, yaralı halde sokakta gezdirilmişti. Kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Arslan'ın aslında tacizi engellemek istediği ve yanlış anlaşılmadan dolayı saldırıya uğradığı ortaya çıktı.

Tacizci diye öldürdüler, gerçek çok başka çıktı: Ölmeden önce son sözleri bakın ne olmuş!

Diyarbakır Sur'da, 13 yaşındaki kız çocuğunun fotoğrafını çekip taciz ettiği iddiasıyla önce darp edilen, ardından bıçakla öldürülen 40 yaşındaki Ergün Arslan cinayetiyle ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Arslan'ın taciz olayından 3 gün sonra aynı bölgede fotoğraf çekince çevredekilerin "tacizci" diye öldürdüğü ortaya çıktı. Kurulan özel ekip, 13 yaşındaki G.S.'nin "Fotoğrafımı çeken bu değil, bıyıklı biriydi" dediği kişinin bulunması amacıyla çalışmalarına başladı.

Alanlarında uzman olan ekip, bıyıklı gerçek tacizciyi tespit etmek amacıyla söz konusu bölgede bulunan Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) ile işyerlerine ait güvenlik kameralarına incelemeye aldı.

"Benim ağabeyim oruçlu öldüğü için şehit oldu" diyen Süleyman Arslan, Sabah gazetesine yaptığı açıklamada "Olay sırasında bir kadının su vermek istediği ağabeyim yaralı bir şekilde 'Oruçluyum' diyerek suyu içmeyi kabul etmedi. Böyle bir insan nasıl tacizci, kötü bir insan olabilir" ifadelerini kullandı.

Sözlerinin devamında suçluların hak ettiği cezayı bulacağını belirten Arslan, "Ölü bir kişiye iftira attılar. Biz devlete güveniyoruz. Gerçek tacizci kimse bulunacak ve ağabeyimi bir iftira uğruna öldürenler de hak ettiği cezayı alacaktır" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER