Taksiciden Hayat Kurtaran Uyarı: 32 Kişi Otobüsteydi!

İstanbul'dan Tokat'a cenazeye gidenleri taşıyan yolcu otobüsünün arkasından gelen bir taksici, olası bir faciayı önledi. Otobüsün arkasından gelen dumanı gördü; otobüsü durdurdu, sürücü ve yolcuları uyardı. Alev topuna dönen otobüste ölen yada yaralanan olmadı.

Taksiciden Hayat Kurtaran Uyarı: 32 Kişi Otobüsteydi!

Yangın, saat 00.30 sıralarında TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli girişi Ankara istikametinde meydana geldi. İstanbul'dan Tokat'a yakınlarının cenaze töreni için giden 31 kişiyi ve cenazeyi taşıyan Yusuf Tanrıverdi idaresindeki 34 UNY 33 plakalı yolcu otobüsü henüz belirlenemeyen bir nedenle motor kısmından yanmaya başladı.

OTOBÜSÜN KAPILARI KİLİTLİYDİ

Otobüsün arkasından gelen bir taksici, dumanları fark ederek otobüsün önüne geçip, aracı durdurdu. İsmi öğrenilemeyen taksici, otobüstekileri uyararak inmelerini istedi. Otobüs sürücüsü ve yolcular araçtan inmeye çalıştı ancak otobüsün kapılarının kilitlendiği fark edildi.

31 YOLCU İNMEYİ BAŞARDI

Otobüsteki bir yolcunun kapıların camlarını kırmasıyla 32 kişi araçtan inmeyi başardı. Otobüsün bagajında tabut içerisindeki cenaze de yolcular tarafından araçtan çıkarıldı. Otobüsün motor kısmından başlayan alevler ise kısa sürede tüm otobüsü sardı. 

ULAŞIM DURDU

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, Ankara istikametinde ulaşım bir süre durdu. Yangının söndürülmesi sonrası soğutma çalışması devam ederken trafik tek şeritten kontrollü olarak sağlandı. Soğutma çalışmasının ardından otobüs yoldan kaldırıldı.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Otobüste bulunan yolcular ve cenazenin ise aynı cenaze için Tokat'a giden başka bir yolcu otobüsüne aktarıldı. Otobüsteki vatandaşlar, taksiciye kendilerini erken uyardığı için teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER