Tayvanlı Deprem Kâhini Dyson Lin, Türkiye'yi 3 Gün Önceden Uyarmış!

Dün akşam saatlerinde Elazığ'ın Sivrice İlçesinde, 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'ın açıklamasına göre 14 kiş hayatını kaybetti. Twitter üzerinden deprem tahminleri yapan Dyson Lin adlı bir Tayvan'lı depremden 3 gün önce Türkiye'nin Doğusu'nda çok güçlü seviyede bir sinyal aldığını belirterek ''Türkiye'nin doğusunda büyük tehlike altında'' uyarısı yapmıştı.

Tayvanlı Deprem Kâhini Dyson Lin, Türkiye'yi 3 Gün Önceden Uyarmış!

Dün akşam saatlerinde Elazığ'ın Sivrice İlçesinde, 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'ın açıklamasına göre 14 kiş hayatını kaybetti. Twitter üzerinden deprem tahminleri yapan Dyson Lin adlı bir Tayvan'lı depremden 3 gün önce  Türkiye'nin Doğusu'nda çok güçlü seviyede bir sinyal aldığını belirterek ''Türkiye'nin doğusunda büyük tehlike altında'' uyarısı yapmıştı.

Dyson Lin

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası çok sayıda kullanıcı Lin'in söz konusu tweetinin altına nasıl tahmin yapabildiğine dair sorular yöneltti.

Dyson Lin
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
sultan tarlacı
sultan tarlacı - 13 ay Önce

2017 beri fes adresimde kadir kapıcı deprem kahini var her dediği gerçekleşiyor nedense bu abimizle hiç ilgilenen yok bence iletişim kurulmalı dünyadaki bütün doğal efetleri önceden söylüyor ve gerçekleşiyor

SIRADAKİ HABER