Tecavüz Girişimi Yaşanan Lucca'da Yeni Gelişme: Kameralar Bozuk Çıktı

İstanbul Bebek'te bulunan ünlü mekan Lucca'da, mekanın sahibi Alper İri'nin bir kadına tecavüz girişiminde bulunduğu iddia edilmişti. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede tecavüz girişimi sırasında güvelik kameralarının arızalı olduğu ortaya çıktı

Tecavüz Girişimi Yaşanan Lucca'da Yeni Gelişme: Kameralar Bozuk Çıktı

İstanbul Bebek'te bulunan ünlü mekan Lucca'da, mekanın sahibi Alper İri'nin bir kadına tecavüz girişiminde bulunduğu iddia edilmişti.  İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede tecavüz girişimi sırasında güvelik kameralarının arızalı olduğu ortaya çıktı

Hürriyet’ten Ayşegül Usta’nın haberine göre; Lucca’da 8 Ocak’ta yaşandığı öne sürülen olaya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından iddianame hazırlandı. İddianamede, işyerinin güvenlik kameralarından sorumlu olan bilgisayar firması sahibi B.İ.’nin ifadesinin alındığı, tuvalet girişini gösteren güvenlik kameralarının 6 Ocak-14 Ocak günleri arasında arıza nedeniyle kayıt yapmadığının tespit edildiği belirtildi.

İZİN VERMEDİĞİ İÇİN ÇIKAMADI

Lucca’da çalışan ve soruşturma kapsamında tanık olarak dinlenen B.A., olay günü R.D.’nin saat 00.00’da mesaisi bitmesine rağmen Alper İri izin vermediği için işyerinden çıkamadığını anlattı. B.A. 02.00 sıralarında müşteri tuvaletinin bulunduğu taraftan R.D.’nin hızlı bir şekilde, tedirgin ve ağlar vaziyette geldiğini gördüğünü, yanına gitmeye fırsat bulamadan taksiyle ayrıldığını söyledi. Lucca’da çalışan U.T. ise olay günü İri’nin çok alkol aldığını ve R.D.’ye karşı aşırı samimi davranışlar sergilediğini, R.D.’nin tavırlarından bu durumdan rahatsız olduğunu anladığını belirtti.

DİSİPLİNE UYMADIĞI GEREKÇESİYLE UYARMIŞ

Suçlamaları kabul etmeyen Alper İri, R.D.’yi iş disiplinine uymadığı gerekçesiyle birkaç kez uyardığını, R.D.’nin de kendisinden şikayetçi olduğunu öne sürdü. Savcılığın hazırladığı iddianamede ise tanık anlatımlarının R.D.’nin iddialarını doğruladığına dikkat çekildi, İri’nin cezadan kurtulmaya yönelik savunması yerine kendi içerisinde tutarlı, hayatın olağan akışına uygun olan müşteki anlatımlarına itibar edildiği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2020, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Popüler Haberler