Tershanede bulunan kafatasının 2019 yılında kaybolan Mehmet Ali Koran’a ait olduğu belirlendi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan insan kafatasının DNA analiz sonucu belli oldu. Kafatasının, 24 Aralık 2019 tarihinden bu yana kendisinden haber alınamayan Mehmet Ali Koran’a ait olduğu tespit edilirken, olayla ilgili dört kişi gözaltına alındı

Tershanede bulunan kafatasının 2019 yılında kaybolan Mehmet Ali Koran’a ait olduğu belirlendi

Bodrum’un İçmeler Mahallesi’ndeki tersanede çalışan işçilerin beslediği ‘Çiko’ isimli köpek, geçen 17 Temmuz’da ağzında bir kafatası getirdi. Bir insana ait olduğu belirlenen kafatasını gören işçiler büyük şaşkınlık yaşadı.

Tersanenin işletmecisi Ali Efe (49), sabah işe geldiğinde durumu öğrenip, polise haber verdi. İhbar üzerine bölgeye gelen polis ekipleri, kafatasına incelenmek üzere el koyup, Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderdi.

Kafatasının aynı bölgede geçen 24 Aralık’tan bu yana kayıp olan bir tersanede boya ustası olarak çalışan Mehmet Ali Koran’a (36) ait olabileceği şüphesi üzerine polis, ormanlık alanda drone ile tarama çalışması yaptı. Muğla İl Jandarma Komutanlığı’nın ‘Sima’ isimli özel eğitimli kadavra köpeği ile de ayrıca ormanlık alan arandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER