TFF Başkanı Nihat Özdemir'in Oğlu ve Gelini Gözaltına Alındı!

HSYK Eski Korgeneral Metin İyidil'in tahliyesine karar vermesinin ardından itirazlar üzerine tutuklanmasına karar verildi. İyidil'in tutuklanmasının ardından kızı Aslı Özdemir ve Türkiye Futbol Fedarasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in oğlu ve İyidil'in damadı Batuhan Özdemir'de gözaltına alındı

TFF Başkanı Nihat Özdemir'in Oğlu ve Gelini Gözaltına Alındı!

Hakimler ve Savcılar Yüksel Kurulu'nun (HSYK) Eski Korgeneral Metin İyidil'in tahliyesine karar vermesinin ardından itirazlar üzerine tutuklanmasına karar verildi. İyidil'in tutuklanmasının ardından kızı Aslı Özdemir ve Türkiye Futbol Fedarasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in oğlu ve İyidil'in damadı Batuhan Özdemir'de gözaltına alındı.

GÖREV YERLERİ DEĞİŞTİRİLDİ

HSYK, eski Korgeneral Metin İyidil'in darbe girişimi davasında aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını kaldıran, beraatına ve tahliyesine karar veren Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20'nci Ceza Dairesi heyetinin görev yerleri değiştirildi.

İNCELEME BAŞLATILDI

Alınan bilgiye göre, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından yargılandığı Ankara 2'nci Ağır Ceza Mahkemesince "ağırlaştırılmış müebbet hapis" cezasına çarptırılan Metin İyidil hakkında, beraat ve tahliye kararı veren Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20'nci Ceza Dairesinin başkan ve üyeleri hakkında da inceleme başlatıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER