Tosuncuğun izinden gitti, 30 bin kişiyi dolandırdı!

Çiftlik Bank’ı kurup onlarca kişiyi sanal inek ve tavuklarla dolandıran Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın’ın ardından bu sefer de Atakan A isimli kişi “Çok yatır, çok kazan” sloganıyla kurduğu şirketle 30 bin kişiyi dolandırdı

Tosuncuğun izinden gitti, 30 bin kişiyi dolandırdı!

Çiftlik Bank’ı kurup onlarca kişiyi sanal inek ve tavuklarla dolandıran Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın’ın ardından bu sefer de Atakan A isimli kişi “Çok yatır, çok kazan” sloganıyla kurduğu şirketle 30 bin kişiyi dolandırdı.

Çok yatır dedi, çok kazandı

İzmir’de “Çok yatır, çok kazan” sloganıyla şirket kurarak 30 bin kişiyi Epitelyum internet reklamcılığı diye bilinen ve vatandaşa yüksek yatırıma yüksek kar avantajı vaadi veren yöntemle dolandıran Atakan A.  Türk ve Gürcü polislerinin ortaklaşa operasyonuyla yakalandı.

Saadet zinciri yine işe yaradı

Saadet zinciri yöntemiyle bir süredir dolandırıcılık yapan Atakan A.’nın Gürcistan’da olduğu bilgisini alan polisler Batum’daki bir evde Atakan A.’yı yakalayıp Türkiye’ye iade sürecini başlattı. Medyaya “İkinci Tosuncuk” vakası diye yansıyan olayda Atakan A.’nın Türk makamlarının başvurusuyla uzun süredir kırmızı bültenle arandığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER