Tüm hafta yağmur yağacak: Meteoroloji'den 32 kente turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün açıkladığı son hava durumu tahminlerine göre Türkiye'nin birçok noktasında bir hafta boyunca yağış bekleniyor. Meteoroloji, 32 il için turuncu kodlu uyarı verdi.

Tüm hafta yağmur yağacak: Meteoroloji'den 32 kente turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji’nin hava durumu tahminlerine göre Nisan ayının ilk haftası sıcak ve yağışlarla geçecek. Yağışlar, ilerleyen günlerde ülke geneline yayılacak.

Öte yandan ülkenin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin ve Ardahan çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Marmara, Ege, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 32 il içinse turuncu kodlu uyarı verildi. İşte sağanak yağışın beklendiği o iller;

Afyonkarahisar, Ankara, Amasya, Bolu, Artvin, Çankırı, Çorum, Eskişehir, İstanbul, Kastamonu, Kırşehir, Konya, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Kırıkkale, Bartın, Düzce ve Karabük.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2022, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER