Türkiye'de koronavirüsün uğramadığı doğa harikası bir yer: Mada Adası

Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo'nun yeni tip koronavirüs salgınından korunmak için ada satın almasından sonra gözler satılık adalara çevrildi. Dünya'da ve Türkiye'de adalar kapış kapış giderken Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Mada Adası ise görenleri büyülüyor

Türkiye'de koronavirüsün uğramadığı doğa harikası bir yer: Mada Adası

Türkiye'nin yerleşim yeri bulunan tek göl adası olma özelliği taşıyan Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Mada Adası'nın sakinleri, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından izole bir hayat sürdürüyor.

Mada Adası

Beyşehir Gölü'ndeki irili ufaklı 32 adanın en büyüğü Mada Adası'nda, yaklaşık 30 hanede 180 kişi yaşıyor. Bugüne kadar ada sakinlerinin hiçbirinde Kovid-19 görülmedi.

Şarkikaraağaç Vefa Destek Grubu Sorumlusu Aytuğ Kazancı, çok sayıda yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan hasta olması nedeniyle adaya sık sık gelip ihtiyaçları karşıladıklarını belirterek, "Adaya ulaşmak için cefalı bir yolculuğu çekiyoruz. Ancak insanların yüzündeki mutluluğu görünce bütün yorgunluğumuz gidiyor." ifadelerini kullandı.

Mada Adası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER