Türkiye'de yaşayan Suriyelinin o sözleri pes dedirtti: 'Sanki biz size dedik gidin bizim yeri kurtarın"

Suriyeli sığınmacıların Türkiye’den Yunanistan’a geçişleri sürerken, sosyal medyada paylaşılan bir videoda sığınmacıların Türkiye hakkında skandal sözler söylediği görüldü. Sınırı geçmeye çalışan bir Suriyeli sığınmacı, “Sanki biz size gidip bizi kurtarın dedik” dedi

Türkiye’nin Avrupa sınırını açması sonrası Suriyeli sığınmacıların Edirne’den Yunanistan sınırını geçmeye çalışmaları sürüyor. Yunan güvenlik güçleri sınırda geniş önlemler alsa da sığınmacılar Meriç Nehri üzerinden, karadan ve denizden geçmeye çalışıyor.

Skandal sözler söyledi

Sınırı geçmeye çalışan Suriyeliler Türkiye hakkında skandal sözler söylemeye devam ediyor. BBC Türkçe’de yayınlanan bir videoda, sınırı geçmeye çalışan bir sığınmacının “Bize, 'Bizim askerler Suriye'de, siz burada ne yapıyorsunuz?' diyorlar. Hep böyle şeyler diyorlar” dediği görüldü.

Siz bizi düşünmediniz

Sosyal medyada gündem olan videoda başka bir sığınmacı ise "Sanki biz size gidip bizi kurtarın dedik” ifadelerini kullandı. 8 senedir Türkiye’de yaşadığını belirten sığınmacı "Siz kendinizi düşündünüz, bizi düşünmediniz. 8 senedir buradayım ve hiçbir şey kazanamadık” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER