Türkiye'nin En Güvenilir Kurumları Açıklandı: Listenin İlk Sırasındaki İsim Şaşırttı!

Konsensus Araştırma ve Danışma Şirketi Türkiye'nin en güvenilir 10 kurumunun tespiti için kamuoyu araştırması yaptı. Araştırmada şaşırtan bir sonuç elde edildi. Listenin ilk sırasında Meteoroloji Genel Müdürlüğü yer aldı

Türkiye'nin En Güvenilir Kurumları Açıklandı: Listenin İlk Sırasındaki İsim Şaşırttı!

Konsensus Araştırma ve Danışma Şirketi Türkiye'nin en güvenilir 10 kurumunun tespiti için kamuoyu araştırması yaptı. Araştırmada şaşırtan bir sonuç elde edildi. Listenin ilk sırasında Meteoroloji Genel Müdürlüğü yer aldı.

Yıılardan beri Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ilk sırada yer aldığı araştırma sonuçlarına göre meteoroloji TSK'yı geçti. Türkiye'nin en güvenilir 10 kurumu ise şöyle:

  1. Meteoroloji Genel Müdürlüğü

  2. Türk Hava Kurumu

  3. Türk Silahlı Kuvvetleri

  4. Devlet Hastaneleri

  5. Devlet Okulları

  6. Orman Genel Müdürlüğü

  7. Devlet üniversiteleri

  8.  Polis ve emniyet güçleri

  9. Belediyeler

  10. Devlet kurumları

'HELAL SANA METEOROLOJİ'

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hak edilmiş bir birincilik kazandığını savunan gazeteci yazar Fatih Altaylı, "Bilime dayalı, evrensel kurallar ile tespit yapıyor ve dünyadaki benzeri kurumlarla işbirliği içinde. 'En iyi ben bilirim' demiyor. Tüm meteorolojik tahmin kuruluşları ile bilgi alışverişi yapıyor, dünyadaki gelişmelerle anlık bağlantı halinde. 'Yerli ve millî' ama evrensel. Helal sana Meteoroloji" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER