Tutukluluğuna devam kararı alınan Kadir Şeker'e son sözleri soruldu: Bakın ne yanıt verdi!

Konya'da bir parkta sevgilisini döven Özgür Duran'la girdiği arbedede Duran'ın ölümüne neden olan Kadir Şeker'in yargılandığı davaya bugün devam edildi.

Tutukluluğuna devam kararı alınan Kadir Şeker'e son sözleri soruldu: Bakın ne yanıt verdi!

Kadir Şeker, 5 Şubat 2020'de Yeni İstanbul Caddesi Piri Reis Parkı'nda meydana gelen olayda, sevgilisi Özgür Duran tarafından şiddet gören Ayşe Dırla'yı kurtarmak istemiş, fakat bu sırada çıkan arbede sonucu Duran'ı bıçakla öldürmüştü. Olayın ardından tutuklanan ve ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Şeker'in yargılandığı dava bugün devam etti. Davada Şeker'in tutukluluğuna karar verilirken, daha önce 12,5 yıla indirilen cezası da 10 yıl 10 aya düşürüldü.

Savcı son mütalaasında, daha önce verdikleri mütalaayı tekrar ettiklerini, sanığın suçu haksız tahrik altında işlediği için cezasının azami oranda indirilmesini ve sanık Kadir Şeker'in cezaevinde bulunduğu süre göz önüne alınarak tahliyesini talep etti.

Anne Mübeyyen Güner, yeniden söz alıp, tahliye talebine tepki gösterdi. Güner, "Burada bu çocuk suçsuz olsun. Kendi ellerimle kurtaracağım. Benim böyle bir devletim olamaz. Ödül gibi ceza aldı" dedi. Ardından konuşmasını devam ettirmesi üzerine salon dışına çıkartıldı.

Son sözü sorulan Kadir Şeker de, "Üzüldüğüm için gittim. Arkamdan saldırdı. Boğazımı sıktı. Ciğerlerimin acısını hissettim. Nefesim kesildi. Bıçağın sesinden korkar diye, bıçağımı çıkardım. Maktulün yaralandığını fark etmedim. Sadece sağ elimde acı hissettim. Kadının ağlamasını duymadım. Aleyhime ifadeler vermiş. Bir şey söylemek istemiyorum. Sadece yardım etmek istedim. Hayatını kaybettiği için üzgünüm" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2022, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER