Twitter'daki ‘Kaç Saat Oldu’ hesabına FETÖ’den gözaltı!

Sosyal medyada “Kaç Saat Oldu”, “Dahi Bilal” gibi fenomen hesapları yönettiği iddia edilen bir kişi FETÖ’den gözaltına alındı

Twitter'daki ‘Kaç Saat Oldu’ hesabına FETÖ’den gözaltı!

Twitter’da Kaç Saat Oldu, Son ve Dahi Bilal gibi hesaplarını yönettiği iddia edilen bir şüpheli, Gaziantep’te gözaltına alındı. 40 yaşlarında olduğu öğrenilen şüphelinin 2019 yılında da Gaziantep dışında bir ilde gözaltına alınıp 2 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

Şüphelinin, FETÖ’ye ait dershanelerde öğretmenlik yaptığı ve örgütün Güneydoğu’daki mahrem imam yapılanması içerisindeki önemli isimler arasında yer aldığı ileri sürüldü.

Adli makamlara sevk edilecek

Şüphelinin gözaltında olduğu 2 ay boyunca hesabın aktif olmadığı ve serbest kaldıktan sonra ise hasta olduğu için giriş yapmadığı ve “Yeniden döndüm aranızdayım” mesajlarıyla paylaşımlara başladığı belirlendi. Şahsın Gaziantep Emniyet Müdürlüğünde gerçekleştirilen işlemlerin ardından adli makamlara sevk edileceği öğrenildi.

'Buraya kadarmış çekirge'

Gözaltına alınan FETÖ üyesi şahsın ismini ise sosyal medya hesabından paylaşım yapan eski AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar açıkladı. Tayyar, “Bir ara bize de kafayı takmıştı. Kaderin cilvesine bak, Gaziantep’ten çıktı ahlaksız. Hesabın yöneticisi Hüseyin Yılmaz. Yavuzeli doğumlu, eski FETÖ dershanesi öğretmeniymiş, 2/3 ay hapis de yatmış. Buraya kadarmış çekirge!” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER