Üniversiteyi kazandığı gün bıçaklandı: Mizgin Toparlı öldü

Batman'ın Sason ilçesinde dün akşam 40 yaşındaki Nazmiye Kaban tarafından boğazından bıçakla yaralandıktan sonra tedaviye alındığı hastanede yaşamını yitiren 19 yaşındaki Mizgin Toparlı'nın dün sonuçları açıklanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS), Batman Üniversitesi bünyesindeki Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun İlk ve Acil Yardım Bölümü'ne yerleştiği ortaya çıktı.

Üniversiteyi kazandığı gün bıçaklandı: Mizgin Toparlı öldü

Batman'ın Sason ilçe merkezindeki Gürpınar Mahallesi'nde dün akşam meydana gelen olayla Toparlı ve Kaban aileleri taşlı, sopalı, bıçaklı kavgaya girişti.

İddiaya göre kavgada 19 yaşındaki Mizgin Toparlı, 40 yaşındaki Nazmiye Kaban tarafından boğazından bıçaklandı.

Genç kız ile kavgada yaralanan babası Şirin Toparlı, sağlık görevlilerince ambulansla hastaneye götürüldü. 

Acil serviste tedaviye alınan Mizgin, doktorların tüm çabalarına rağmen, kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Babası Şirin Toparlı'nın ise tedavisi sürüyor.

Sabah saatlerinde hastanede yapılan otopsinin ardından Mizgin Toparlı, toprağa verildi. Ölümü ile ilçeyi yasa boğan Mizgin'in, olayın yaşandığı gün sonuçları açıklanan YKS'de, Batman Üniversitesi bünyesindeki Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun İlk ve Acil Yardım Bölümü'ne yerleştiği ortaya çıktı. 

Kuzeni Sabah Toparlı, Mizgin'in dün, üniversiteye yerleştiğini kendileriyle paylaştığını ifade ederek,"Mizgin, saldırıya uğradığı gün Batman Üniversitesi'ne yerleştiğini bize söyledi. Büyük sevinç duyduk. Çok çalışkandı. Akşam saatlerinde ise böyle üzücü bir olayla şok olduk. Henüz hayatının baharında, böyle bir olayda Mizgin’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz" dedi.

Kavganın ardından gözaltına alınan Nazmiye Kaban'ın Sason İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 20:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER