Ünlü profesörün cipine giren hırsızdan şok sözler: 'Ben Suriyeliyim bana dokunamazsınız'

İstanbul Beyoğlu'nda bu sabah gerçekleşen olayda işe gitmek için arabasına binmek üzere olan Prof. Dr. Zeki Fındıkoğlu, aracındaki hırsızla göz göze geldi. Eşinin yardımıyla hırsızı yakalayan Fındıkoğlu, çevredekilerden yardım istedi

Ünlü profesörün cipine giren hırsızdan şok sözler: 'Ben Suriyeliyim bana dokunamazsınız'

İstanbul Beyoğlu'nda bu sabah gerçekleşen olayda, işe gitmek için arabasına binmek üzere olan Prof. Dr. Zeki Fındıkoğlu, aracındaki hırsızla göz göze geldi. Eşinin yardımıyla hırsızı yakalayan Fındıkoğlu, çevredekilerden yardım istedi.

Üzerinden elektronik aletler çıktı

Bir yandan da olay yerine polis ekipleri çağrıldı. Nuriye Fındıkoğlu cipin içindeki şüpheliyi dışarıya çıkarttıktan sonra kontrol altına alarak polis ekiplerini beklemeye başladı. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri şüpheliyi gözaltına aldı. Yapılan üst aramasında bir adet laptop, araç navigasyonu ve cep telefonu ele geçirilen şüpheli ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. 

Aracın içindekileri de çalmış

Çalıştığı üniversiteye gitmek için cipine binmek için hamle yapan Prof. Dr. Zeki Fındıkoğlu, "Sabah üniversiteye gitmek için evden çıkarak aşağı indim. Arabaya baktığımızda çuval gibi bir şeyin olduğunu gördüm. Sarhoş gibi görünüyordu. Ben Suriyeliyim, bana dokunamazsınız diyor bir taraftan. Arabanın içinde ne var ne yok sökmüş, doldurmuş çantasına. Eşim Adanalı, kendisi çıkarttı şüpheliyi. Ben karışamadım. Polis ekipleri gelene kadar eşim ve komşularla tuttuk şahsı" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER