Ünlü YouTuber Cinayeti İtiraf Etti!

KKTC Girne'ye tatil için gelen Halil Karakız'ın denize düşerek kaybolduğu açıklanmıştı. Karakız'ı, YouTuber arkadaşı Arif Gökçek'in kafasına taş ile vurup denize atarak öldürdüğü ortaya çıktı.

Ünlü YouTuber Cinayeti İtiraf Etti!

Olay, 5 Aralık'ta Girne'de meydana geldi. Tatil için Kahramanmaraş'tan Girne'ye gelen Halil Karakız, sabah saatlerinde arkadaşı Arif Gökçek ile birlikte Girne Antik Limanı'na gitti.

İkili arasında nedeni bilinmeyen bir şekilde tartışma çıktı. Tartışma uzayınca Gökçek, Karakız'ın kafasına taş ile vurdu, daha sonra kendisini denize attı.

EVİNE GİDİP POLİSİ ARADI

Olay sırasında aşırı alkollü olan Gökçek, evine gittikten sonra polisi arayarak, arkadaşının ailesi ile kavga ettiğini öne sürdü. Gökçek, polise, Halil Karakız'ın, “Kendine iyi bak. Sen benim en iyi arkadaşımsın” deyip, kayalara doğru yürüyerek kendini boşluğa bıraktığını anlattı. 

KAYALIKLARA SIKIŞMIŞ HALDE CESEDİ BULUNDU

Olaydan bir gün sonra Karakız'ın kayalıklara sıkışmış şekilde cesedine ulaşıldı. Karakız'a yapılan otopside, başına sert bir cisimle vurulduğu görüldü. Bunun üzerine Gökçe gözaltına alındı. Polis, gözaltına aldığı Gökçek'i mahkemeye çıkardı. Mahkemeye bilgi veren polis yetkilileri, Gökçek'in cinayeti işlediğini itiraf ettiğini söyledi.

Mahkeme soruşturmanın devam etmesi amacıyla 8 gün gözaltı süresi verdi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER