Uşak Valisi Funda Kocabıyık: Kusurumuz affola!

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, koronavirüs tedbirlerini denetlemek için çıktığı sokakta vatandaşları azarladığı gerekçesiyle eleştirilmişti. Kocabıyık bu konuda bir açıklama yaptı

Uşak Valisi Funda Kocabıyık: Kusurumuz affola!

Uşat Valisi Funda Kocabıyık, ilde koronavirüs tedbirlerini denetlemek için sokağa çıkmıştı. Kocabıyık bu denetleme sırasında vatandaşları azarladığı nedeniyle eleştirilmişti.

Vali Kocabıyık, görüntülerde caddede birbirine yakın yürüyenlere "Sosyal mesafeyi ayarla, bak çok dip dipe insanlar, düzelt, herkes hadi" diye bağırmıştı. Ayrıca işi olanların dışında dışarı çıkanlara da para cezası verileceğini söylemişti.

Vali Kocabıyık bu görüntülerin eleştirilmesinden sonra yazılı bir açıklama yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

- Yaşanan hadiseyle ilgili yanlış anlaşılmış olmak beni üzer, böyle bir yanlış algı var ise, kusurumuz affola... 

- Dün İsmet Paşa Caddesi’nde denetimlerde bulundum. Görevlilerimizin de bulunduğu bir bankanın önünde sosyal izolasyonun sağlanmadığını fark ettim. 

- Bu sıkıntılı günlerde mesai harcayan tüm arkadaşlarımızın çok yorulduğunu biliyorum. Dolayısıyla hem yorgunluktan hem de düzenlemelerin yeni başlaması sebebiyle bazen aksaklıklar yaşayabiliyoruz. 

- Bu düşünce ile arkadaşlarımızın konumlandığı noktaya uzak olduğum için onlara seslenerek, sosyal izolasyona dikkat etmeleri gerektiği hakkında ikazda bulundum. 

Topluma hizmet etmek için seferber olduğum bu görevde vatandaşlarımızı kıracak bir tavır sergilemem mümkün değil.


 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER