Uyarılara rağmen camiye giden vatandaşın o sözleri büyük tepki çekti!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs vakası, geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye de sıçradı. Hükümet, vatandaşları kalabalık ortamlardan uzak durma konusunda uyarırken İstanbul Şirinevler'de camiye giden vatandaşların sözleri tepki topladı

Uyarılara rağmen camiye giden vatandaşın o sözleri büyük tepki çekti!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs vakası, geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye de sıçradı. Hükümet, vatandaşları kalabalık ortamlardan uzak durma konusunda uyarırken İstanbul Şirinevler'de camiye giden vatandaşların sözleri tepki topladı.

'Allah'ın evinde virüs bulaşmaz'

Şirinevler’de bulunan Mehmet Akif Ersoy Camisi’ne Kuran dersi almak için caminin içerisinde bulunan kursa giden iki kadından biri, "Önce tüm evin halılarını kızımla kaldırdık. Çamaşır suyu ile bir güzel sildik. Sürekli ellerimizi yıkıyoruz" dedi.

"Camiye gelmekten korkmuyor musunuz?" sorusuna da diğer kadından, "Allah’ın evinde virüs bulaşmaz. Hem Kuran’da şifa ayetleri var. Biz sürekli onları okuyoruz. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, ‘temizlik imandan gelir’ Bizim kursumuz çok temiz. Şimdi daha da çok temizliyoruz. Ayrıca Kuran okumak için geldiğim yerde o virüs bulaşacaksa da, bulaşsın" yanıtını veriyor.

68 yaşındaki bir başka kişi ise, "Kızım, ecel gelmeden kimse ölmez. Öleceğimi bilsem de camiye gelirim" ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER