Uzmanlardan İzmir için deprem uyarısı!

Sisam Adası açıklarında 30 Ekim’de meydana gelen ve İzmir’de 116 kişinin hayatını kaybettiği 6.9 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklama yapan Sismolog Prof. Dr. Akis Tselentis, “Çok daha büyüğünü bekliyorum” diye konuştu.-

Uzmanlardan İzmir için deprem uyarısı!

Atina Jeonidamik Enstitüsü Müdürü Sismolog Prof. Dr. Akis Tselentis www.newsbomb.gr haber sitesine yaptığı açıklamada 30 Ekim tarihinde meydana gelen depremden çok daha büyüğünün ve bu depreme bağlı olarak 1 metreyi aşan dalgaların meydana geleceği tsunami beklentisi içerisinde olduğunu söyledi.

Akis Tselentis yaptığı açıklamada “Sisam’ın kuzeyindeki fay hattında hareketlilik devam ediyor. Kesinlikle rehavete kapılmamalı, 30 Ekim’deki depremden çok daha büyük bir depremin olmasını bekliyorum. Buna bağlı olarak 1 metrenin üzerinde gelecek dev dalgalarla tsunamide yaşanabilir.

Bu nedenle Sisam Adası ve bölgedeki tüm eski binalar yıkılmalı, yenilenmeli, tedbir alınmazsa büyük faciaların kaçınılmaz olması önlenemez, bu nedenle dünya duyarsız iken ben duyarsız kalamam bunları söylemek zorundayım, insan hayatını riske atamam” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Popüler Haberler