Vahşet otopside ortaya çıktı! Fitness eğitmeni İbrahim Yener, Nefise Dolapçı'ya cinsel saldırıda bulunmuş

İstanbul'da apartman görevlisi Nefise Dolapçı'yı öldüren fitness eğitmeni İbrahim Yener'in cinayeti işlemeden önce talihsiz kadına cinsel saldırıda bulunduğu ortaya çıktı.

Vahşet otopside ortaya çıktı! Fitness eğitmeni İbrahim Yener, Nefise Dolapçı'ya cinsel saldırıda bulunmuş

İstanbul'da, gürültü yaptığı gerekçesiyle kendisini uyaran 53 yaşındaki apartman görevlisi Nefise Dolapçı'yı öldüren fitness eğitmeni İbrahim Yener'in (30), kadını öldürmeden önce cinsel saldırıda bulunduğu ortaya çıktı.

ŞOFBENİ KONTROL ETMEK İÇİN GİTTİ

Sabah'ın haberine göre; İbrahim Yener, Nefise Dolapçı'nın kapıcı olarak görev yaptığı apartmanda ikamet ediyordu. Geçen yıl aralıkta sabah vakti duş almak için şofbeni çalıştıran Yener, sıcak su akmayınca Dolapçı'yı arayarak yardım istedi. Bunun üzerine Dolapçı, Yener'in evine gitti. Şofbeni kontrol etmek için içeri giren Dolapçı, şofbenin tamiri için birini göndereceğini söyleyerek daireden çıktı.

Yaklaşık 20 dakika sonra Dolapcı'nın tekrar şüphelinin dairesine geldiği ve yüksek müzik sesi nedeniyle şüpheliyi uyardığı, şüphelinin de maktule "Hadi abla işine bak" diyerek iteklediği ve arkasını dönerek içeriye girdiği esnada maktulün de şüpheliyi iteklediği anlatıldı.

Şüphelinin bunun üzerine sinirlenerek maktulü sert bir şekilde itekleyerek yere düşürdüğü, Nefise Dolapcı'nın yerde iken şüphelinin kahvaltı için hazırlamış olduğu tabağın yanında olan bıçağı aldığı ve şüpheliye savurduğu belirtildi. Şüphelinin bu esnada elinin kesildiği ve maktule yumruk ile vurduğu, aralarında arbede yaşandığı, şüphelinin maktulün elindeki bıçağı bileğinden kıvırarak Dolapcı'nın boğazını kestiği kaydedildi.

Yener'in nişanlısını arayarak cinayet işlediğini söyleyip bir süre Beylikdüzü'nde Suriyeli kişilere ait bir barakada kaldığı, ardından teslim olduğu iddianamede yer almıştı. 

ADLİ TIP KURUMU BELİRLEDİ

Zanlı hakkında ağır müebbet istendi. Yargılama sırasında İstanbul Kriminal Polis Laboratuvarı tarafından Dolapçı'nın iç çamaşırından alınan kanlı örneklerde, Yener'e ait genotip DNA profillerine rastlandı. Durum Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirildi. Savcılık, Adli Tıp Kurumu'nca ortaya çıkan cinsel istismar durumuyla ilgili yürüttüğü soruşturma sonunda İbrahim Yener hakkında, dava açtı.

İddianamede, Dolapçı'nın olay günü üzeri yarı çıplak vaziyette ve hırkasının yırtılmış şekilde bulunduğu, Adli Tıp'tan alınan rapor içeriklerinde yönelik cinsel saldırıya maruz kaldığı anlatıldı. İddianamede, Dolapçı'nın hırkasının yırtılmış olması ve şüpheliye karşı direnç gösterdiği anlatıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER