Validen açıklama: Gerekirse pazar yerlerini de kapatırız

Koronavirüs nedeniyle hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından hafta içi günlerde kurulan pazar yerlerinin kalabalık olması yeni bir kararı da gündeme getirdi

Validen açıklama: Gerekirse pazar yerlerini de kapatırız

Koronavirüs nedeniyle 31 ilde uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasağının ardından hafta içi günlerde kurulan pazarlar da sorun oldu.

Pazarlarda alınan her türlü önlemlere rağmen oluşan kalabalıktan sonra bu yerlerin de kapatılabileceği belirtildi.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, pazar yerlerinde yaşanan olumsuzlukları gidermek ve yeni tedbirler almak için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, merkez ilçe kaymakamları ve belediye başkanları, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Adlıhan Dere ve Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz'le Video Konferans Sistemi ile toplantı yaptı.

Karaloğlu, şöyle konuştu:

- Pazar yerlerinin çok kalabalık olduğuna dair şikayetler alıyoruz.

- Hem pazarcıların, hem de pazara giden vatandaşların kurallara uymadığı görülüyor.

- Bundan dolayı eğer pazar alanlarımızda kontrolü sağlayamayacaksak kapatmaktan endişe duymayız. 

- Şu anda Antalya'da 190 vaka var. 10 vatandaşımız ise hayatını kaybetti.

- 22 vatandaşımız taburcu oldu.  Hastanelerde tedavisi devam eden hasta sayımız ise 55 bunlardan 9 tanesi yoğun bakımda, 5 tanesi de entübe yani cihaza bağlı olarak tedavilerine devam edilen hastalarımız.

- Nüfus ve vaka oranlarını karşılaştırdığımızda Türkiye'de iyi durumdayız. Ama bu durum hastalığın bittiği ve tedbirlerin elden bırakılacağı anlamına gelmiyor.

- Bu virüs çok kolay yayılan bir virüs, gevşettiğimiz anda önüne geçemeyeceğimiz sonuçları ortaya çıkar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER