Valilik'ten Bu Köpek Irklarını Besleyenlere Ceza!

Son günlerde tartışması çokça yapılan Pitbull ve benzeri ırktaki köpekler için Sivas Valiliği flaş bir karar aldı. Yapılan açıklamaya göre Pitbull dahil 4 ırkı besleyen köpek sahiplerine 7 bin 802 TL idari para cezası uygulanacağı belirtildi.

Valilik'ten Bu Köpek Irklarını Besleyenlere Ceza!

SIKÇA TARTIŞMASI YAPILIYORDU

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Küçükçekmece'de Pitbull köpeğinin yavru bir kediyi öldürmesi üzerine alevlenen tartışma gündeme bomba gibi düştü. Sosyal medyada sıkça yapılan tartışmalar sonrası çoğunluk Pitbull köpeklerinin yasaklanması ya da ağızlık takılarak dolaştırılması gerektiği yönünde eğilim gösteriyor. Bu olayların akabinde Sivas Valiliği Pitbull dahil olmak üzere 4 köpek ırkını besleyenlere 7 bin 802 TL ceza uygulanacağını ve hayvanlara ise el konulacağını duyurdu. 

ÜLKEYE GİRİŞİ YASAK

Sivas'ta Pitbull, Japanese Tosa, Dogo Argentino, Fila Brasilerio ırkları ile bu ırkların melezleri olan köpeklerinin ülkeye girişi, satışı, üretimi, sahiplenilmesi, takas edilmesi ve hediye olarak verilmesinin yasak olduğu hatırlatılırken besleyenlerin ise yüklü miktarda ceza çarptırılacağı ifade edildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER