Van'da iğrenç olay: Köy imamı 9 yaşındaki çocuğa tacizden tutuklandı!

Geçtiğimiz gün Sakarya'da meydana gelen Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah'ın 12 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunması büyük yankı uyandırırken bir başka benzer olay da Van'da meydana geldi

Van'da iğrenç olay: Köy imamı 9 yaşındaki çocuğa tacizden tutuklandı!

Geçtiğimiz gün Sakarya'da meydana gelen Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah'ın 12 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunması büyük yankı uyandırırken bir başka benzer olay da Van'da meydana geldi.

Van'da 36 yaşındaki evli ve 3 çocuk babası bir köy imamı çocuk istismarından cezaevine gönderildi. Korkunç olay Van'ın Gevaş İlçesi'de gerçekleşti.

Tarih 21 Temmuz 2020. Aladüz Köyü'nde altı yıldır imamlık yapan 36 yaşındaki T.B. kitap almak için camiye gelen 9 yaşındaki İ.B. adlı kız çocuğunu pantolonunu çıkararak elle taciz etmekle suçlandı. Küçük çocuk İ.B. ifadesinde korkunç olayı şöyle anlattı:

“3 arkadaşım ve kardeşim ile camiye kitap almaya gittik. Hoca diğerlerini kovdu. Beni kolumdan tutup yukarıya çıkardı. Pantolonumu çıkarmamı istedi. Çıkarmak istemedim. Zorla çıkardı. Parmağıyla cinsel organıma dokundu.

Kolunu ısırıp kafasına yumruk atarak kaçtım.” Anne S.B. ise kızını saklanırken bulduğunu söyledi ve ekledi: “Kızım iki eli ağzında korkar bir halde duruyordu. Ne olduğunu sorduğumda ‘Anne, ben indirmedim' dedi.”

İmam T.B. iddiayı yalanladı. Avukatı ise çocuğun zeka geriliğinin bulunduğunu ileri sürdü. T.B., Gevaş Sulh Ceza Hakimliği tarafından çocuğun basit istismarı suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER