Vefat eden Profilo Holding kurucusunun vasiyeti ortaya çıktı: Erdoğan talimatı verdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Miami'de tedavi gören ve 3 gün önce vefat eden iş insanı Jak Kamhi ile ilgili olarak "Son arzusu vatan toprağında ölmek olan bu değerli insanın isteğini yerine getirelim" diye talimat verdiği ortaya çıktı

Vefat eden Profilo Holding kurucusunun vasiyeti ortaya çıktı: Erdoğan talimatı verdi!

Profilo Holding'in kurucusu olan Jak Kamhi'nin ölmeden önceki son isteği ortaya çıktı.

İş insanı Jak Kamhi'nin, 95 yaşında hayatını kaybetmesinin ardından dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. Devlet Üstün Hizmet Madalyası sahibi Kamhi'nin cenazesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı sonrası vasiyeti üzerine ABD'den Türkşye'ye  getirildiği anlaşıldı.

Erdoğan'la iletişime geçti

Fatih Çekirge, 'Bir Türkiye çınarının son arzusu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan' başlığıyla yayımlanan yazısında, Jak Kamhi'nin oğlu Cefi Kamhi, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Korkmaz Karaca'yı aradığını söyledi.

Arzusu yerine getirildi

Cefi Kamhi, bir süredir ABD'nin Miami şehrinde tedavi gören babası Jak Kamhi'nin vasiyeti olan Türkiye'de ölme isteğini Korkmaz Karaca'ya söyledi. Karaca bu isteği hemen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletti. Erdoğan, anında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na talimat verdi. Ardından Bakan yardımcısı Yavuz Selim Kıran devreye girdi. Böylece Jak Kamhi'nin arzusunu yerine getirildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2020, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER