Vodafone Resmi Mağazasında Yaşanan Dolandırıcılık Şoke Etti: Hayali Telefon Satıldı!

Uluslararası telekomünikasyon şirketi Vodafone’un İstanbul Kadıköy’de bulunan bayisinde skandal bir dolandırıcılık vakası yaşandı.

Vodafone Resmi Mağazasında Yaşanan Dolandırıcılık Şoke Etti: Hayali Telefon Satıldı!

Uluslar arası telekomünikasyon şirketi Vodafone’un İstanbul Kadıköy’de bulunan bayisinde skandal bir dolandırıcılık vakası yaşandı.

HAYALİ TELEFON SATILDI

İstanbul Kadıköy’de bulunan Vodafone şubesinde çalışandan yardım isteyen 60 yaşlarında bir vatandaşa bilgisi dışında tam 3.500 TL’lik bir telefon satıldı. Görevliden kendi telefonunda yaşadığı bir sıkıntı nedeniyle yardımcı olmasını isteyen vatandaşa hayali bir telefon satıldı.

AY SONU GELEN FATURAYLA FARK ETTİ

Vatandaş ay sonu faturasındaki artışı fark edince yansıyan bedeli öğrenmek için müşteri hizmetlerini aradı. Ay sonu gelen 333 liralık faturayı soran vatandaş bayii’ye yönlendirildi. Bayiide ise mağdur vatandaşa “sen faturanı öde, ben dolandıran çocuğu bulup parayı ondan alıp her ay sana vereceğim” açıklaması yapıldı. Vatandaş açıklamayı kabul etmeyerek çözümü savcılıkta aramaya karar verdi. İddialara göre vatandaşın telefonundaki problemi çözme bahanesiyle alan çalışan, hat üzerinden telefon satın almış.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2020, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER