Yardıma gitmişti: Astsubay Yasef Çalışkan hayatını kaybetti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde özel yurt binası inşaatında çalışan arkadaşının yanına gelen Deniz Astsubay Yasef Çalışkan toprak yığının altında kaldı. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saat süren çalışmasının ardından hastaneye kaldırılan Çalışkan hayatını kaybetti

Yardıma gitmişti: Astsubay Yasef Çalışkan hayatını kaybetti

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Kışla Mahallesi Kamyon Garajı arkasında yurt inşaatında çalışan bir arkadaşının yanına gelen Karadeniz Bölge Komutanlığında görevli Astsubay Yasef Çalışkan toprak yığınının altında kaldı.

Olay yerine gelen Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Arama Kurtarma ekipleri, toprak altında kalan askeri çıkarmak için çalışma başlattı. Yaralı asker iş makinesinin de yardımı ile itfaiye ekipleri tarafından yaklaşık 1 saat süren çalışmanın ardından toprak altından çıkartıldı.

Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesini yaptığı yaralı asker ambulansla ilçedeki özel bir hastaneye kaldırıldı. Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ile Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Taner Gün olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Toprak altında kalarak ağır yaralanan asker, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER