Yıllardır kayıp olan Mustafa Yılmaz yasak aşk kurbanı çıktı: Diri diri yakmışlar

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde yaşayan iş adamı Mustafa Yılmaz, 2002 yılında ortadan kaybolmuştu. Yılmaz'la ilgili korkunç gerçek 18 yıl sonra ortaya çıktı

Yıllardır kayıp olan Mustafa Yılmaz yasak aşk kurbanı çıktı: Diri diri yakmışlar

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde yaşayan iş adamı Mustafa Yılmaz, 37 yaşındayken 2002 yılında ortadan kaybolmuştu.

Yılmaz hakkında 2009 gaiplik belgesi çıkartılması sonrasında, polis ekiplerince olayla ilgili bazı kişililerin ifadesi alındı. 

İfadelerin sonrasında da bulunamayan Yılmaz ile ilgili dosyayı 18 yıl sonra şüphelilerinin çelişkili ifadelerinden yola çıkarak yeniden açan Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayı derinlemesine araştırmaya başladı.

Yaklaşık 5 ay süren teknik ve fiziki takibin sonrasında o yıllarda Yılmaz ile ilişki yaşadığı belirlenen M.S. ve M.S.'nin eşi B.B. ve ailelerinin üzerinde yoğunlaşıldı. Eekipler, Yılmaz'ın kaybolması sonrasında M.S.'nin B.B.'den ayrıldığını belirlediler. 

Teknik ve fiziki takibi sürdüren ekipler, Yılmaz'ın kaybolması olayına karıştığı belirlenen 10 kişinin yerlerini tespit etti. Kocaeli, Karabük ve Konya’da belirlenen adreslere operasyon düzenlenen polis ekipleri, S.S., A.S., R.S., İ.K., O.K., N.T. B.B., E.A., M.S. ve C.D. adlı 10 kişiyi gözaltına aldı.

Kocaeli Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen şahısların sorgularında, Yılmaz’ın B.B.’nin eşi M.S. ile  ilişki yaşayarak evi terk ettiği, bunun üzerine B.B.’nin eşinin Konya’daki ailesinin yanına giderek durumu anlatmasıyla M.S.’nin ailesinden 7 kişinin Kocaeli’ne geldiği belirlendi. 

Kocaeli’ne gelen 7 kişilik aile, kızları M.S.’nin bulunması için Kocaeli’nden 3 kişiyle anlaştığı daha sonra bir araya gelen 10 kişinin, Mustafa Yılmaz’ı aracı ile kaçırarak Körfez İlimtepe bölgesine kaçırdıkları belirlendi. 

10 kişi tarafından İlimtepe bölgesindeki göl kenarında bayıltana kadar darp edilen ve ölmediğini anladıkları Yılmaz’ı aracına koyan şüphelilerin, benzin dökerek yaktıkları otomobili, uçurumdan aşağıya attıktan sonra olay yerinden ayrıldıkları ortaya çıktı.

İfadelerin ardından olayın gerçekleştiği yere şüphelilerle birlikte giden polis ekipleri, itfaiye ekiplerinin de yardımıyla uçurum kenarındaki taşların altında ve göl içinde yakılan araca ve Yılmaz’ın cesedine ait bulgu aradılar. 

Uçuruma itfaiyenin halatları ile inebilen ekipler, drone ile havadan taradıkları alanda taş ve kayaların altlarını arayarak Yılmaz’ın diri diri yakıldığı otomobile ait olduğu düşünülen bazı parçalara ulaştılar. 

Parçaların bulunması sonrasında suçlarını itiraf eden 10 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından Körfez Adliyesine sevk edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER