Yılmaz Özdil'in Bodrum'daki evinde yıkım durduruldu

Gazeteci yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil'e ait Bodrum'daki evle ilgili yıkım kararı, Muğla Bölge İdare Mahkemesi tarafından durduruldu.

Yılmaz Özdil'in Bodrum'daki evinde yıkım durduruldu

Gazeteci yazar Yılmaz Özdil'in günlerdir gündemde olan Bodrum'daki yazlık eviyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Evde imara aykını yapıldığı iddia edilirek bazı bölümlerin yıkılması kararı alınmış, bu sabah da çalışma başlatılmıştı.

Hülya Özdil'in evinde kaldırılması istenen 18 metrekarelik çamaşırhane, 12 metrekarelik su deposu, 12 metrekarelik jeneratör ve arıtma tesisinin bulunduğu teknik mahalin üzerindeki pergola, kiremit ve izolasyon maddelerini kaldırmaya başlayan ekiplerin çalışması sırasında proje sorumlusu mimar Can Çelikyürek de hazır bulundu.


Can Çelikyürek “İddia edildiği gibi burada fazla kullanılan bir alan yok. Emsal hakkımızı kullanarak ve kullanım alanı dışında olan bu yeri tadilat projesi ile ruhsata uygun hale getireceğiz” dedi.

Hülya Özdil'in avukatı Özlem Ayazöz, bu sabah Muğla İdare Mahkemesi'ne başvurarak yürütmeyi durdurma kararı verilmesi talebinde bulundu. Karar öğle saatlerinde geldi. Mahkeme yıkımın durdurulmasına karar verdi.

Avukat Özlem Ayazöz, kararla ilgili şunları söyledi:

Bu bina ile ilgili Muğla İdare Mahkemesi'ne üç ayrı dava açtık. Bu davalar; mühür kararının kaldırılması, encümen kararının iptali ve başlatılan yıkımın durdurulması yönündeydi. Mahkeme bugün geri dönüşü olmayan zararlar doğurabileceği için acil olarak yıkımın durdurulması ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdi. Şu anda yıkım durduruldu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2020, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER