Yılmaz Özdil'in villası mühürlendi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil tarafından satın alınan ev, imara aykırı yapılaşma gerekçe gösterilerek mühürlendi. Mühürde, "Bu inşaat ruhsat ve eklerine aykırı olduğundan 3194 sayılı İmar Kanunu'nun 32'nci maddesine istinaden mühürlenerek durdurulmuştur" denildi

Yılmaz Özdil'in villası mühürlendi

Bodrum'un Bitez Mahallesi'nde yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil tarafından 2 Mayıs 2017'de 4,6 milyon liraya alınan villa tipi ev mühürlendi.

Evle ilgili kaçak yapılaşma soruşturması yürütülüyordu ve bazı kısımlarının yıkılmasına karar verilmişti.

DHA'nın haberine göre söz konusu ev, Bodrum Belediyesi tarafından mühürlendi. Mühürde, "Bu inşaat ruhsat ve eklerine aykırı olduğundan 3194 sayılı İmar Kanunu'nun 32'nci maddesine istinaden mühürlenerek durdurulmuştur" denildi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından villadaki eklentilerin yıkılması için yazılan talimat, Bodrum Belediyesi'ne tebliğ edildi. Belediye de söz konusu eklentilerin 13 Mayıs'a kadar yıkılması için Özdil ailesine tebligat gönderdi. Bu tarihe kadar yıkım işlemleri yapılmazsa, yıkımı belediye ekipleri yapacak. Belediyenin de yapmaması halinde yıkımın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştireceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER