Yolcu otobüslerinde yeni dönem: Yönetmelik değişti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, karayolu taşıma yönetmeliği ile ilgili yeni kararlar aldı. Kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı ve yönetmelik değişti

Yolcu otobüslerinde yeni dönem: Yönetmelik değişti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, karayolu taşıma yönetmeliği ile ilgili yeni kararlar aldı. 

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik değişikliği ile koronavirüs ile mücadeledeki normalleşme sürecinde, yolculara sıcak ikram yapılmaması, ikram edilen yiyecek ve içeceklerin ‘ambalajlı’ olması şartı getirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

- Bakanlık olarak, salgınla mücadele sürecimizde tedbiri elden bırakmıyoruz. 

- Bunun yanında da karayollarımızda taşımacılık hizmeti veren firmalara desteğimizi sürdürüyoruz. 

- Yayınladığımız yönetmelik değişikliği ile, karayolunda faaliyet gösteren taşımacıların yetki belgelerini ilk yenilenme sürecinde ücretsiz olarak 6 ay uzattık.

- Yönetmelik değişikliği ile otobüslerde yolculara verilen yiyecek ve içeceklerin mutlaka ambalajlı olması ve soğuk olarak ikram edilmesi gerekiyor.

- Otobüslerdeki ikramların gıda mevzuatına uygun olması, ikram süreçlerinin de Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun yönergelerine tam uyum sağlanması konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Tüm bu tedbirlerimizi yolcularımız ve işletmelerimizin sağlığı için yapıyoruz. 
- Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, temizlik, maske ve mesafe kuralına tam uyum sağlamak, salgınla mücadele başarımızı artıracaktır.

- Küresel salgına karşı verilen milli mücadelede tüm dünyada başarılı süreç yönetimi ile adından söz ettiren Türkiye, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde izleyeceği yol haritası ile öncü ve gıpta ile takip edilen ülke olmaya devam edecek.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER