Yuh! Bir de 'Biz Bize Yeteriz' dolandırıcıları ortaya çıktı 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasını taklit ederek "Biz Bize Yeteriz Ispartam" diye afiş bastıran dolandırıcılar, kendi hesap numaralarını da yazarak halkı dolandırmaya kalktılar

Yuh! Bir de 'Biz Bize Yeteriz' dolandırıcıları ortaya çıktı 

Yu artık. Milletin koronavirüs nedeniyle canı burnundayken, bir de dolandırıcılar ortalıkta cirit atıyor.

Isparta'da Isparta Belediyesi logosu ile 'Biz bize yeteriz Isparta'm' sloganının yer aldığı, IBAN numarası yazılmış kağıtların kentte dağıtıldığını tespit eden belediye yetkililere, durumu emniyete bildirdi. Polis ekipleri, dolandırıcıların yakalanması için çalışma başlattı.

Isparta Belediyesi ve Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'in resmi sosyal medya hesaplarından da bu tür dolandırıcılara itibar edilmemesine yönelik paylaşımlar yapıldı.

Başdeğirmen, "Maalesef bir dolandırıcılık olayı ile karşı karşıyayız. Durumu emniyet yetkililerimize ilettik. Vatandaşlarımızdan ricamız resmi hesaplar dışında hiçbir şekilde yardım ve bağış yapmasınlar. Kaldı ki Isparta Belediyemizin böyle bir kampanyası yok. Tek kampanya Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'dır. Bağış yapmak isteyen vatandaşlarımız resmi hesaplara bağışta bulunabilirler" ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER