Ağrı Patnos'ta Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde belediye başkanlığını oyların yüzde 38.15'ini alarak belediye başkanı seçilen AK Partili Abdulhalik Taşkın göreve başladı.DEM Parti'den belediye yönetimini devralan Taşkın yaptığı incelemede belediyeye ait araçların parçalanarak motor, lastik ve yedek parçalarının satıldığını belirledi.

Parçaları satılan iş makinesi, kamyonet, tanker, cenaze aracı, belediyeye ait parklara çekildi. Başkan Taşkın'ın talimatıyla zabıta ekipleri ilçedeki hurdacıları tek tek dolaşarak belediyeye ait araçların parçalarını arayarak ellerinde araç parçası listeleriyle hurdacıları kontrol etti.

Patnos Belediye Başkanı Abdulhalik Taşkın şu ifadelere yer verdi; "Belediyemize ait araçların parçalanarak motorları, lastikleri ve yedek parçalarının satıldığı tespit edildi. Bunun üzerine zabıta ekipleri, hurdacılara yönelik denetim ve arama çalışmaları yapmaya başladı. Bu durum kabul edilemez. Bu araçlar bu memlekete hizmet vermek için var. Bu durum, son derece üzücü ve kötü. Konunun takipçisi olacağım ve sorumlular hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılmasını sağmayacağım"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kırım Tatar Sürgünü' mesajı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kırım Tatar Sürgünü' mesajı!

Ekiplerin hurdacılarda araştırmaları devam ediyor.
 

Editör: Nehir Durdağı