2023 seçimleri için "güçlü parti yapısı" hedefleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hem partisinin merkez karar yönetim kurulu hem de merkez yönetim kurulunda birtakım değişikliklere gideceği öngörülüyor.

Kulislerde; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 18 Mart'ta düzenlenecek olağan kurultayda, partisinin merkez yönetim kurulunda "köklü", başkanlık divanında ise "kısmi değişiklikler yapacağı" konuşulurken, Cumhurbaşkanı ise öncelik partide olmak üzere Kabine'de de dikkat çeken adımlar atabileceği dillendiriliyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa eden Berat Albyarak'ın bu süreçte parti yönetiminde görev alabileceği iddia edildi.

BİNALİ YILDIRIM'A CUMHURBAŞKANI YARDIMCILIĞI GÖREVİ

Partilerin yaklaşan kurultay süreçleri olduğuna dikkat çekilirken eski Başbakan Binali Yıldırım'ın da Kabine'de yer alabileceği ya da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yardımcısı olacağı konuşuluyor.

ZİYA SELÇUK VE FAHRETTİN KOCA YENİ KABİNE'DE OLMAYABİLİR

Kabine'de değişmesi beklenen isimlerden birinin de Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk olacağı tartışılıyor. Erdoğan'ın, pandemi sürecinde uzaktan eğitimin istenilen şekilde başarılı olamaması gibi nedenlerle burada bir yenilenmeye gitmek istediği söyleniyor.

Bununla birlikte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da bakanlıktan azlini isteyeceği, salgın dönemindeki çalışmaları nedeniyle Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'nda görevlendirilebileceği ileri sürülüyor.