İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli trafik polisleri yeni yıl kutlamaları kapsamında yapılan denetimlerde otomobil sürücüsü Ferhat Y.'nin 1.29 promil alkollü belirledi. 6 bin 735 TL ceza uygulanarak ehliyetine 6 ay süreyle el konulan Ferhat y., alkolmetre cihazının arızalı olduğunu iddia etti.

Yapılan denetlemelerde yılın ilk cezası Alsancak Gar’da polis ekipleri tarafından durdurulan 45 AAZ 731 plakalı otomobilin sürücüsü Ferhat Y.'ye uygulandı.

Yapılan alkol kontrolünde, Ferhat Y. 1.29 promil alkollü çıktı. Yılmaz’a 6 bin 735 TL idari para cezası kesilerek  6 ay ehliyetine el konuldu ve otomobil geçici süre trafikten men edildi

Alkollü olarak otomobil kullanan Ferhat Y., cihazın yanlış ölçüm yaptığını iddia etti. Alkollü olduğunu kabul eden Yılmaz, “Valla abi çok bir şey almadık ya 4-5 bira filan aldık. Bence arızalı abi” ifadesini kullandı.

Ticaret Bakanlığı: 508 milyon lira değerinde kaçak eşya ve araç ele geçirildi! Ticaret Bakanlığı: 508 milyon lira değerinde kaçak eşya ve araç ele geçirildi!

Otomobilde bulunan Ferhat Y.'nin arkadaşları,“Emniyetimizden Allah razı olsun yakalandık. Yapacak bir şey yok” şeklinde konuştu.