İBB Meclisi Grup Başkanvekili Göksu: Bir yılda İSPARK 100 milyon zarar etti

İSPARK'la ilgili gerçekleri açıklayan İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bir yılda İSPARK’ı nasıl 100 milyon zarar eden şirket haline getirdiniz?” dedi.

İBB Meclisi Grup Başkanvekili Göksu: Bir yılda İSPARK 100 milyon zarar etti

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İSPARK’ın zarar etmesiyle ilgili açıklamalarda bulunarak, “Bir yılda İSPARK’ı nasıl 100 milyon zarar eden şirket haline getirdiniz?” dedi.

İSPARK 100 MİLYON ZARAR ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, sosyal medya hesabından görüntülü bir paylaşım yaparak, İSPARK’ın 2020 yılı sonu itibariyle bir yılda 100 milyon zarar ettiğini söyledi. İSPARK’la ilgili İBB yönetimine sorular yönelten Göksu konuşmasında şu ifadeliri kullandı:

“Son günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle ilgili çok sayıda arıza haberleri takip ediyorsunuz. Bir taraftan otobüsler, tramvay, metrobüs bir taraftan İstanbul Kart’la ilgili haberler, bir taraftan Hamidiye Su’yla ilgili haberler. Şimdi onlara değinmeyeceğim. Son günlerde en çok konuşulanlardan bir tanesi de, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin AK Parti dönemindeki çok büyük bir proje olan İSPARK’la ilgili. İSPARK’la ilgili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İSPARK niçin zarar eder diye AK Parti döneminde soru soruyordu. AK Parti döneminde, yani biz teslim ettiğimizde İSPARK’ın 18 milyon zararı vardı. 18 milyon zarar 2019 itibariyle CHP’ye geçtikten sonra 37 milyona çıktı. Peki bugün İSPARK’ın 2020 yılın sonu itibariyle kaç milyon zararı var? İşte kendilerinin yapmış olduğu denetim raporu burada.

Bütün rakamları manipülasyonlarla değiştirmelerine rağmen yapmış oldukları en basit hesapla 66 milyon 2020 yılında zararları var. Hele hele de orada 33 milyonluk rakamlar var ki, ticari alacaklar diye faturalandırılmamış alacaklar bölümüne onu aktiflere katarak buraya düşürmüşler. Onu da eklediğimizde İSPARK’ın 2020 yılı sonu itibariyle 100 milyon zararı var."  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER