İBB’ye en iyi proje ödülü

İsveç’in başkenti Stockholm’de yapılan 63’üncü Uluslararası Toplu Taşımacılık Zirvesi ve Fuarı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne altın madalya geldi. UITP Türkiye Bölgesel Ödülleri’nde akıllı geri dönüşüm konteyneri ‘en iyi proje’ seçildi

İBB’ye en iyi proje ödülü

Fuara 80 ülkeden 373 firma katıldı

DÜNYANIN toplu taşımacılık alanındaki en büyük etkinliği olan Uluslararası Toplu Taşımacılar Zirvesi (UITIP) ve Fuarı, bu yıl 9-12 Haziran 2019’da Stockholm’de düzenlendi. Fuara 80 farklı ülkeden 373 firma katıldı. Firmaların en yeni ürünlerini görücüye çıkardığı ve alanında en fazla ilgi gören fuarı, 15 bine aşkın katılımcı ziyaret etti. 1885 yılında kurulan UITP’a dünya genelinde 1700’den fazla kurumun üyeliği bulunuyor.

Uzman Jüri Değerlendirdi

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Sıfır Atık vizyonu kapsamında hayata geçirdiği ‘Akıllı Geri Dönüşüm Konteyneri’, ‘en iyi proje’ ödülü aldı. İsveç’in başkenti Stockholm’de 63’üncüsü yapılan Uluslararası Toplu Taşımacılar Zirvesi ve Fuarı’nda ‘UITP Türkiye Bölgesel Ödülleri’ için 400 proje yarıştı. Uzman jürinin yaptığı değerlendirme sonucu İSBAK’ın ‘Akıllı Geri Dönüşüm Konteyneri’ uygulaması zirveye çıktı.

2.5 milyon atık toplandı

İBB’nin 100 farklı noktada hayata geçirdiği akıllı konteyner projesi, geri dönüşüm ve toplu taşımayı teşvik ettiği için en iyi proje ödülüne layık görüldü. İstanbul genelinde 100 farklı noktaya yerleştirilen konteynerlerle, 8 ayda yaklaşık 2.5 milyon adet atık toplandı. Uygulamanın hem geri dönüşüm bilincini yaygınlaştırması hem de İstanbulkart’a para yükleyerek toplu taşımayı teşvik etme özelliğine vurgu yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER