Uşak Üniversitesi öğrencilerinden 'Temiz İnsan Temiz Çevre' projesi

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık 4. Sınıf öğrencileri temiz çevre bilinci oluşturmak amacıyla bir kampanya başlattılar

Uşak Üniversitesi öğrencilerinden 'Temiz İnsan Temiz Çevre' projesi

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü 4. sınıf öğrencilerinden Zeynep Kaya, Hatice Çetin ve Rasul Babayev sosyal sorumluluk kampanyaları dersi kapsamında 16 Nisan 2021 tarihinde, temiz çevre bilinci oluşturmak ve insanların çöplerini yerlere değil, çöp kutusuna atmalarını sağlamak amacıyla bir kampanya başlattılar.

Öğrenciler ilk etkinlik olarak “Temiz İnsan Temiz Çevre” ismi ile bir instagram hesabı oluşturdular. Bu hesaplarında insanlara proje amacını, temiz ve kirli olan çevre görselleri ve çeşitli bilgilendirme yazılarıyla paylaşım yaparak anlattılar. Proje sorumluları olan öğrenciler, projeye katılım gösteren bireylerden önce kirli ve ardından da temizledikleri alanın fotoğraflarını istediler.

Kampanyanın ikinci etkinliğinde, istenen görsellerden elde edilen bilgiler ile en fazla paylaşım yapan 3 çevreci katılımcıyı belirlediler. Belirlenen katılımcılara içeriğinde eldiven, dezenfektan, maske ve teşekkür belgesi bulunan hijyen kutusu gönderdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER