Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde 18 Mayıs'ta gece geç saatlerde bir kaza ihbarı üzerine ekipler olay yerine gittiğinde uçurumdan yuvarlanan bir kamyonetin yanında 18 yaşındaki Rümeysa Meriç Özcan'ın hareketsiz yattığını gördü. 

Ölü olduğu belirlenen Özcan'ın boynunda ip bulunmasından şüphelenen ekipler çalışma başlattı. 

Genç kızın cenazesine yapılan otopside, vücudunda darp izleri ve boynunda bulunan ipin neden olduğu kesiklere rastlandı.

Rümeysa Meriç Özcan'ın olay günü T.A., C.Ç. (20), E.K. (20), Y.A.A. (20) ve K.N.K.(17) isimli kişilerle buluştuğu saptandı.

Şüpheliler, gözaltına alınarak emniyete getirildi. Yapılan incelemelerde T.A. ile Rümeysa Meriç Özcan'ın sevgili oldukları ve gün boyunca birlikte dolaştıkları, diğer şüphelilerden akşam saatlerinde ayrılarak olay yerine doğru gittikleri tespit edildi. 

İstanbul'da akıllara durgunluk veren olay! Sürücü son anda kurtuldu,otomobil denize düştü İstanbul'da akıllara durgunluk veren olay! Sürücü son anda kurtuldu,otomobil denize düştü

Bunun üzerine genç kızın sevgilisi olan T.A. üzerinde yoğunlaşan ekiplerin yaptıkları sorguda, şüpheli cinayeti işlediğini itiraf etti.

T.A. ifadesinde, arkadaşlarıyla birlikte zaman geçirdikten sonra Rümeysa Meriç Özcan ile birlikte kamyonete binerek Gölcük ilçesi Halıdere Mahallesi, Eskiköy Caddesi'nde bulunan ormana gittiklerini, burada bir süre zaman geçirmelerinin ardından Rümeysa ile birlikte olmak istediğini ancak genç kızın kendisini reddettiğini söyledi.

Bunun üzerine genç kızı darbederek boynuna ip geçirdiğini ve kamyonetin kapısına bağladığını söyleyen T.A., yaşanan arbede sırasında Rümeysa Meriç Özcan'ın başını kamyonetin demirine çarparak bayıldığını belirtti.

Genç kızın öldüğünü düşünen T.A., olaya kaza süsü vermek istediğini ve boynunda ip bağlı olan Rümeysa Meriç Özcan'ı kamyonete bindirdikten sonra, aracın vitesini boşa alarak kamyoneti uçurumdan yuvarladığını, 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak sözde kazayı ihbar ettiğini itiraf etti. Emniyette işlemleri tamamlanan T.A., C.Ç., E.K., Y.A.A. ve K.N.K., bugün Gölcük Adliyesi'ne sevk edildi. 

Genç kızın cenazesi ise bugün Gölcük ilçesi Düzağaç Cami'de ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrasında toprağa verildi. 

Editör: Gürel Yurttaş