Vatandaşın işini kolaylaştıracak bir uygulama daha e-Devlet'te Vatandaşın işini kolaylaştıracak bir uygulama daha e-Devlet'te

Batman'dan gelen haber tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Annesi ve babası boşanma aşamasında olan 7 yaşındaki Adara Arslan'ın cansız bedeni, halasına ait kömürlükte odun ve kömür çuvallarının altında bulundu. Diyarbakır'da İstanbul'a hareket halindeki otobüste yakalanıp gözaltına alınan Adara'nın babası Ömer Faruk Arslan Emniyet'teki sorgusunda korkunç cinayeti itiraf etti.

Minik Adara'nın ölüme giden süreci de belli oldu. Eşi M.A.'nın yaklaşık 4 ay önce akrabası da olan Ömer Faruk Arslan'a boşanma davası açarak Batman'a ailesinin yanına geldiği tespit edildi. Batman'a gelen Ömer Faruk Arslan'ın eşinin yakınlarıyla kavga edip İstanbul'a gittiği, 2 hafta önce yeniden döndüğü belirlendi. Batman'da ablasının yanında kalmaya başladığı, kızını görmek için yakınlarından aracı olmalarını istediği öğrenildi. Adara'nın akrabaları aracılığıyla pazar günü babasına teslim edildiği belirlendi.

Ömer Faruk Arslan, emniyetteki sorgusunda, pazar günü kızıyla gezdikten sonra saat 23.00 sıralarında ablasının evinin yanındaki kömürlüğe götürdüğünü, kızını boğarak öldürdüğünü itiraf etti. Arslan'ın eşi M.A.'ya acı çektirmek için cinayeti işlediğini söylediği belirtildi.

Arslan'ın yüzündeki çiziklerin de Adara'nın kendisine direnirken oluştuğu saptandı. Ömer Faruk Arslan'ın 29 Ocak günü otobüs firmasını arayıp, bir gün sonra saat 12.00'de İstanbul'a gidecek otobüs için rezervasyon yaptırdığı ortaya çıktı. Arslan, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan Arslan tutuklanarak cezaevine gönderildi.