ABD Başkanı Joe Biden, Erdoğan'ı kutladı: Dört gözle bekliyorum ABD Başkanı Joe Biden, Erdoğan'ı kutladı: Dört gözle bekliyorum

ABD Büyükelçiliği, geçen ay İstanbul'a yönelik saldırı uyarısı yapmıştı. Bu açıklamanın ardından bazı ülkeler de İstanbul'daki başkonsolosluklarını güvenlik gerekçesiyle geçici olarak kapatmıştı.

ABD Büyükelçiliği, bugün sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

“Yakın zamanda Taksim, İstiklal ve Galata'da spesifik terör tehditlerini ortadan kaldıran Türk Polis Teşkilatı'na teşekkür ve saygılarımızı sunarız. Onların çalışmaları sayesinde, bu semtler, ziyaretçilerin sıcaklıkla ağırlandığı ve Türkiye'yi temsil eden bir yer olmayı sürdürüyor.

Sıkıntılar her zaman olacaktır. Biz de ziyaretçilerimizi yaşanan son gelişmeleri sürekli kontrol etmeye çağırıyoruz. Amerikalılar teröre karşı Türklerle nasıl dayanışma içinde olduysa büyük bir yıkımın yaşandığı bu dönemde bir kez daha can-ı gönülden #Türkiye'nin yanında yer alıyor ve Müttefiklerimiz ve ortaklarımızla birlikte Türkiye'nin deprem sonrası toparlanmasına yardımcı olmak istiyoruz.”