2023 seçimlerine ramak kala Millet İttifakı'nın adayı merak edilmeye devam ediyor. İktidar cephesinden kesin seçim tarihi açıklanmadan Millet İttifakı adayını açıklamayacağını belirtirken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin "Altılı masa ismim üzerinde uzlaşırsa hazırım" ifadesini kullanmıştı.

Millet İttifakı'nın Cumhur İttifakı adayı AK Parti lideri Erdoğan'ın karşısına kimi çıkartacağı merakla beklenirken yazar Abdulkadir Selvi'den Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş iddiası geldi.

Selvi, " İYİ Parti cephesinde ibre Mansur Yavaş’ı gösteriyor" dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Selvi'nin yazısında ilgili bölüm şu şekilde:

"Akşener ise Yeniçağ TV’deki yayında çok önemli bir mesaj verdi. Tam 4 kez 'kazanacak aday' vurgusu yaptı. Bir kez 'seçilecek” aday' dedi. Sonra, 'Seçilecek aday dedim ama doğrusu kazanacak aday' diye düzeltme gereği duydu" dedi.

"Şimdi asıl soru şu, kazanacak aday kim? Akşener kimi kastediyor. Kılıçdaroğlu’nu kastetse ismini söyler, ‘Kemal Bey’i destekliyoruz' derdi. İYİ Parti cephesinde ibre Mansur Yavaş’ı gösteriyor.

Kılıçdaroğlu’nun çıktığı her yayında Mansur Yavaş’ın isminin gündemde olmadığına, 6’lı masada uzlaşma sağlanırsa aday olduğuna dair açıklamalarından sonra İYİ Parti’den çok önemli iki açıklama geldi. Biri Yavuz Ağıralioğlu’nun doğrudan Kılıçdaroğlu’na yönelik, 'Ben aday olacağım' heveslerine milletin ümitlerinin kurban edilmemesi yönündeki uyarısıydı. Ağıralioğlu da saha da Mansur Yavaş isminin konuşulduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu’na, ‘aday olacağım hevesiyle muhalefete mensup kesimlerin ümidini söndürme’ mesajını verdi."